Bariyer Sistemleri

Polimek bariyerler otopark alanlarının araç giriş ve çıkışını kontrol altına alabilmek amacıyla tasarlanmıştır. Gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde uzaktan kumanda, buton kontrolü, kart okuyucu elektronikleri ( Manyetik, Proximity, Mifare, KGS, OGS ) ve her türlü Access geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir.
Güvenliğin her şeyden önemli olduğu bilinciyle emniyet fotoseli ve manyetik loop dedektörü bağlantısı mümkün olmaktadır.
Araç geçtikten sonra bariyer otomatik kapanma sistemi ile zaman ayarlı olarak kapatılabilmektedir. Ayrıca elektrik kesintilerinde bariyer kolunun manuel kullanımı mekanik olarak mümkündür.
MEKANİZMA:
Bariyerin gövdesi 1,5 mm. kalınlığında DKP saçtan imal edilmiştir. Üst kapak saç kalınlığı 1 mm'dir. Gövde ve üst kapak paslanmaya karşı fosfat kaplanmıştır ve üstüne Ral 1028 trafik sarısı elektrostatik fırınlanmış boya uygulanmıştır. Mekanizmayı oluşturan tüm makine elemanları paslanmaz malzemelerden seçilmiştir. (Paslanmaz çelik, alüminyum, plastik galvaniz kaplama vs.)
Bariyer kolunun inişi ve kalkışına yardımcı olan bir yay mekanizması mevcuttur. Bu yay mekanizmasının oluşturduğu güç, manuel ayarlanabilmektedir. Kolun hareketi manuel ayarlamak mümkündür. Bariyer kolunun alt seviyesi ve üst seviyesi mikro swicthler vasıtasıyla uygulama anında ayarlanabilmektedir.
Bariyerin her iki yönüne de kol montajı yapılabilmektedir. Jeneratör ve kesintisiz güç kaynağı olmayan yerlerde, elektrik kesilmesi veya arıza halinde bariyer manuel olarak boşa alınabilmektedir. Bu işlem bariyerin dışından özel bir anahtar ile yapılmaktadır. Boşa alınan bariyer kolu otomatik olarak kalkmakta ve yay baskısı nedeniyle dikey konuma gelmektedir. Kendi kendine düşme ihtimali yoktur.


KOL:
Özel alaşım alüminyum profil bariyer kolu üzerinde, uyarıcı reflektörler bulunmaktadır. Bariyer kolu alt kısmında, araç veya insan üzerine bariyer kolunun temasını zararsız hale getirecek özel lastik fitil bulunmaktadır.


KONTROL ELEKTRONİĞİ:
Gerektiğinde kullanılması için uyarı lambası çıkışları elektronik kart üzerindedir.
Bariyer üzerinde Türkçe uyarılar mevcuttur. Sayaç çıkışı mevcuttur.
Su sızdırmaz IP 65 koruma sınıfındadır.
Aç, kapa, dur komutları vardır.
Fotosel, manyetik loop dedektör bağlantısı vardır.
Süresi ayarlanabilen otomatik kapanma fonksiyonu mevcuttur. Bu süre 0-60 saniye arasında ayarlanabilmektedir.

Teknik Özellikler
Kol Uzunluğu : 3 4 5 6 Metre
Açılma Süresi : 2,5 4 6 8 Saniye
Motor Gücü : 550 Watt
Maksimum Torque : 100 / 920 Nm
Güç Tüketimi : 3,2 Amper
Kapasitor : 40 Mikrofarad
Günlük Çalışma Kapasitesi : 2500 Adet Açılma ve Kapanma
Elektromekanik Ağırlığı : 61 Kg
IP Koruması : IP 54
Çalışma Derece Ağırlığı : -20 , +60
Enerji Güç : 230V - 50Hz

Site Creation & System by Netport