Öğrenci Geçiş Kontrol Sistemi (ÖGS)

ogrencigeciskontrolOKULLARIMIZIN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI KONTROL ve KAYIT ALTINDA...

Okul ve dershanelerde, öğrencilerin giriş-çıkış kayıtlarını tutmak, bu verileri öğrenci takip (yoklama) programına aktarmak ve istenirse velilere kısa mesaj veya e-mail yoluyla göndermek için kullanılan turnike, kart veya parmakizi okuyucu ve Polimek Öğrenci Geçiş Kontrol Yazılımından oluşan bir sistemdir.

Polimek Öğrenci Geçiş Kontrol Sistemi, tüm giriş-çıkış hareketlerini bilgisayar ortamına kaydederek denetler ve raporlar. Kimlerin ne zaman hangi kapıdan giriş veya çıkış yaptığını ve içeride kimlerin bulunduğunu rapor halinde verir.

Öğrenci geçiş (giriş-çıkış) kontrol sistemi ister parmak izi okuyucu, ister kart okuyucular ile çalıştırılabilir. Aynı zamanda turnikeler ile de entegre edilebilir. Dilenirse ders saati bitmemiş olan öğrencinin okuldan çıkışı engellenir.

Özellikle serbest kıyafet yasasının kabulunden sonra okul turnike sistemlerine ve öğrenci geçiş kontrol sistemine ilgi oldukça artmıştır.

Okullara öğrenci harici girişleri engellemek ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak için en iyi çözüm turnikeli öğrenci geçiş kontrol sistemidir.

Öğrenci Devam Kontrol Yazılımı Hangi Verileri Verir?

-Öğrenci saat kaçta geldi? Kaçta çıktı?
-Öğrenci şu an okulda mı?
-Öğrenci geç kaldı mı veya sık devamsızlık yapıyor mu? 
-Öğrenci hangi kapıdan giriş yaptı?
-Dersi bitmeden ayrılan öğrenciler kimler?Öğrenci Devam Kontrol Sistemi Bileşenleri:

Turnike, kart veya parmak izi okuyucular, öğrenci devam kontrol yazılımı, 1 adet PC.
 
Öğrenci Devam Kontrol Sistemi Yazılım Özellikleri: 

Veritabanı: SQL Server, Arayüzü Geliştirme Ortamı: C #

 


Site Creation & System by Netport