Mifare Kart Okuyucu ile PDKS Sistemi

MİFARE (AKILLI) KART OKUYUCULAR


Mifare (Akıllı) Kart Okuyucular; geçiş kontrol sistemlerinde, personel devam takip sistemlerinde, e-cüzdan uygulamalarında, yemekhane kontrol sistemlerinde, üye takip sistemlerinde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.


Mifare Kontrol Sistemlerinde, içinde bir mikrochip ve mini bir yazılım yüklenmiş akıllı kartlar kullanılır.

Mifare kartlar, içlerinde bir mikrochip ve mini bir yazılım yüklenmiş akıllı kartlardır. Mifare kart; pratiktir. Mikroprosesör kart içine gömülü olarak yerleştiğinden sudan ve güneşten etkilenmez, proximity ve ya manyetik diğer kartlardan etkilenmez, diğer kartları etkilemez, güvenlidir. Diğer kart türlerinde olduğu gibi bilgiler sistem haricinde kötü amaçlı kişilerce kopyalanamaz.

Bilgilerde bozulma kayıp olmaz. Mıknatıs ve manyetik ortamlardan etkilenmez. Sağlıklıdır; pasif kart özelliğine sahip olduğundan herhangi bir manyetik dalga üretmez ve yaymaz.

Okuma uzaklığı okuyucuya bağlı olmakla beraber 3cm ile 7cm arasında değişir. Kontaksız akıllı kartlar, kontaklı akıllı kartların kullanıldığı alanlarda kullanıldığı gibi ek olarak kartı okuyucuya yerleştirmeden hızlı ve rahat şekilde uygulamalarda kullanıcıya fayda sağlar.


Öğrenci kimlik bilgileri ve işlemleri, elektronik pasaport, otopark sistemleri ve otomatik ödemeli uygulamalarda kontaksız kartlar kullanılmaktadır.
Ayrıca spor salonlarında ve üye takibine ihtiyaç duyulan tüm uygulamalarda rahatlıkla mifare kart okuyucular kullanılabilir.

 

Mifare Kart Özellikleri :

 

- 13.56 MHz

 

- ISO14443A

 

- Philips Mifare Standart 1 kB (8kBit) Kriptolu hafıza

 

- 86 x 54 x 0.8 mm

 

- Haberleşme hızı 106 Kbaud

 

- En az 100.000 işlem kapasitesi

 

- Kart yüzeyi parlak, ısı transferli tam renkli baskıya müsait


Site Creation & System by Netport