El Dedektörü

TOPMINE üst arama dedektörü güvenlik sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış yüksek performanslı bir dedektördür. Genel kullanım amaçları, yoğun ziyaretçi alan yerlerde vücut üzerinde bulunabilecek tehlikeli silah yada araç taraması, havaalanı veya sınır güvenliği, paket veya mektup içinde metal taraması veya herhangi bir yerde saklı metal araması olarak sıralanabilir.

ÇALIŞMA ŞEKLİ
AR-MD001A/B standart 9V pil veya şarjlı pille çalışır.
Dedektörün tarama yüzünü istediğiniz yüzeye 10-30 mm uzaklıktan aşağı ve yukarı oynatarak tarama yapabilirsiniz.
Metal cismin varlığı kırmızı ışık ve ses uyarılarıyla kullanıcıya bildirilir.Metal bir cismin üzerinde dedektörün sabit olarak tutulması uyarı sesinin azalmasına yol açar, bu yüzden dedektörün tarama yapılacak yüzeyde gezdirilmesi önemlidir.

PERFORMANS
Dedektörün hassasiyeti öncelikle aranan nesnenin boyutu, şekli ve içeriği ile ilgilidir.
Tipik performans analizleri aşağıdaki gibidir.

Nesne Düşük Hassasiyet Yüksek Hassasiyet
38 Kalibrelik el tabancası 15 cm 20 cm
Kalem bıçak 10 cm 15 cm
Jilet 5 cm 10 cm

DÜŞÜK HASSASİYETLİ ÇALIŞMA
Tarama sırasında düşük hassasiyet butonuna basıldığında tarayıcı sadece tabanca, bıçak gibi daha büyük nesnelere uyarı verir; anahtar, demir para, iğne gibi daha küçük cisimlere uyarı vermez.

TİTREŞİM TUŞU
Dedektörün üzerinde titreşim tuşu bulunmaktadır. Bu butonun amacı yoğun gürültünün olduğu ortamlarda cihazın vereceği uyarıları sesli değil, titreşimle vermesini sağlamaktadır. Buton basılıyken titreşim, değilken sesli uyarılar verilir.
Site Creation & System by Netport